Obchod s originální autorskou módou v Českých Budějovicích

Návrhářky

Zdeňka Balajková

Návrhářka, která v oděvní tvorbě pracuje s přírodními materiály. Ráda kombinuje a nechává vyniknout jejich strukturu. Vždy ji zajímaly vztahy mezi lidmi, které se snažila abstraktně vyjadřovat ve své tvorbě. Po letech zkušeností a práce s materiálem (juta, kůže) přešla k figurativnímu zobrazení. Jemné doteky, výraz očí, obličeje, gesta – prostřednictvím zvoleného materiálu ožívají, dostávají náboj, symboliku.

Její modely jsou osobité, stylové, možná extravagantní, ale především nositelné. Své modely dodává pouze do několika malých butiků v České republice, které si sama pečlivě vybírá.


Návrhářka nejraději tvoří z přírodních materiálů (len, bavlna, viskoza). Oděvy z těchto materiálů jsou příjemné na nošení, ale často obtížně zpracovatelné. Žena, která chce tuto módu nosit, musí počítat s tím, že daný model (např. ze lnu), získá žádaný tvar až při každodenním užívání. Úplety (viskoza-bavlna) se také přizpůsobují postavě. Za to se Vám ale tyto modely odmění dlouholetou nositelností, kdy neztrácejí na kvalitě. 

 

Iveta Nedomová

Módní návrhářka Iveta Nedomová tvoří módu z přírdních vláken. Její tvorba je založena na návratu k přírodě a pohodlí. Své modely často vtipně dopňuje ruční malbou, krajkou, různými aplikacemi nebo starými textilními technikami (patchwork). Modely mají výrazné a atypické galanterní doplňky a vynikají obrovskou variabilitou a životností. Oděvy od této návrhářky jsou vhodné i pro ženy plnějších tvarů - větší velikosti nejsou problém. 

Předností je kombinovatelnost modelů, které je možno dokupovat do šatníku postupně. Oděvy jsou navrhovány tak, aby byly barevně sladěny.
Iveta Nedomová pro Vás vytváří originální sukně, halenky, pláště, kalhoty, kamaše, bolerka, vesty, kabátky, šátky i šály. 

 

Gabriela Králová

Zabývá se navrhováním originálních modelů z přírodních materiálů již mnoho let. Snaží se stále vymýšlet nové kolekce,které se dají různě kombinovat a doplňovat. Tato návrhářka je schopna upravit nebo ušít šaty a kostýmy na různé ženské tvary, což zákaznice náležitě oceňují.

 
TOPlist